KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13588316
*
nr 1358 8316
Svend Sinding Christensen
(1898-1980), Danmark
Oljemålning, Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 26x34 cm
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 18:55:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 18:45:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Läs mer om Svend Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa köpenhamn norden olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Läs mer om Svend Sinding Christensen
nr 1358 8316
Svend Sinding Christensen
(1898-1980), Danmark
Oljemålning, Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 26x34 cm
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 18:45:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.Läs mer om Svend Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa köpenhamn norden olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37