KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13588316
*
nr 1358 8316
Svend Sinding Christensen
(1898-1980), Danmark
Oljemålning, Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 26x34 cm
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 18:55:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 18:45:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Läs mer om Svend Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa köpenhamn norden olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Läs mer om Svend Sinding Christensen
nr 1358 8316
Svend Sinding Christensen
(1898-1980), Danmark
Oljemålning, Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 26x34 cm
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/11 18:45:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.Läs mer om Svend Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa köpenhamn norden olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



